301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Kasım 2019 - Pazar 11:22 Bu haber 581 kez okundu
 
Törenle Avukatlığa Adım Attılar
Adana Barosunda staj dönemini başarıyla tamamlayan stajyer avukatlar; Fatma Kübra Türk, Eren Gürbüz, Feride Şevval Bayraktar, Ömer Barış Mıhçı, Adem Fethi Çamalan ve Tevfik Akdemir Başkanlık makamı ve Mahmut Esat Bozkurt salonunda art arda gerçekleştirilen törenlerle toplu halde yemin ederek, cübbelerini de giydikten sonra avukatlığa adım attılar.
EĞİTİM Haberi
Törenle Avukatlığa Adım Attılar

Törenlere; Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Baro Genel Sekreteri Av. Semih Gökayaz, yönetim kurulu üyeleri Av. Nevzat Elçi, Av. Miyesser Erselan Önenli, Av. Timur Ortatepe, aileler, avukatlar ve ruhsat alan avukatların sevenleri katıldılar.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, törende yaptığı konuşmada genç meslektaşlarını kutladı ve keyifli bir meslek hayatı diledi.

“MESLEK ETİĞİNİ YAŞAMA GEÇİRECEKLERİNE İNANCIM TAMDIR”

Av. Veli Küçük yaptığı konuşmada “Ruhsat heyecanı yaşayan genç meslektaşlarımın başta ailesi olmak üzere kendisine emek ve destek veren başarılı ve örnek alınan kıymetli büroların avukatlarına da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Evlatlarınızla ne kadar gurur duysanız azdır. Biz de onların bürolarda staj yapabilmeleri için yoğun çaba sarf ediyoruz. Staj döneminde onlara kucak açan ve mesleğe dolu olarak başlamalarına gayret eden büro avukatlarına, baro personellerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Baromuzun staj eğitimleri de bu dönem de üç grup halinde devam etmektedir. Bu dönemde çok başarılı çalışmalar yürütmektedirler. Onlara da teşekkür ediyorum. Genç meslektaşlarımın meslek etiği ve kurallarını yaşama geçireceklerine inancım tamdır.”

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, gündeme ilişkin yaptığı değerlendirmelerde de bulundu;
“Hukuk fakültelerinde akademik kadroların yeterli olmadığı, misafir akademisyenlerle yapılan eğitimlerle mezun olan hukukçular noktasında yeterlilik yönüyle de liyakat yönüyle de eksiklikler olduğunu görmekteyiz.
Son dönemde genç meslektaşlarım staj yapacak büro bulmakta dahi zorlanıyor. Mesleğe başladıklarında da benzer sıkıntıları yaşayacaklardır maalesef. Umarım bu sorunlar bir an evvel çözülür. Yargı camiası hak, hukuk ve adalet dağıtma noktasındaki işlevini yerine getirebilir.”

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Yeni Adliye Binasının yapımını tamamen durmasından dolayı Ankara’da Adalet Bakanlığı Teknik Destek Daire Başkanlığını ziyaret ettiklerini 2020 Mayıs ya da Haziran’da tamamlanacağının söylendiğini ifade etti. Adana Barosu Hizmet Binasının da projesinin hazırladığını, bir kaç ay içerisinde temel aşamasına gelineceğini müjdeledi.

Genç avukatlara cübbelerini; Av. Ahmet Çifter, Av. Fikret Yeni, Av. Bedia Hilal Mıhçı, Av. Rasime Eşelioğlu, Av. Mehmet Umut Erdem, Av. Boray Dilik giydirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Törenle, Avukatlığa, Adım, Attılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1