301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Ekim 2017 - Pazartesi 19:11 Bu haber 1226 kez okundu
 
Trabluslu İşadamları, Türklerle Büyümek İstiyor
Savaş sonrası Suriye’nin imarında lojistik kapı olması beklenen, Lübnan’ın Trablus kenti Türk iş adamlarıyla büyümek istiyor.
DÜNYA Haberi
Trabluslu İşadamları, Türklerle Büyümek İstiyor

Adana Tanıtım ve Kalkınma AŞ (ATAK) ve Refleks Gazetesi işbirliği ile gerçekleştirilen Lübnan İş Heyeti Ziyareti kapsamında Adanalı şirket temsilcileri Başkent Beyrut’tan sonra ülkenin ikinci büyük kenti Trablus’ta da temaslarda bulundu.  Trablus Ticaret Sanayi ve Tarım Odası Başkanı Teyfik Dabbusi, Adanalı şirket temsilcilerini kabulünde yaptığı konuşmada Lübnan Bakanlar Kurulu’nun Trablus’u ‘Ekonomi Başkenti’ ilan ettiğini hatırlatarak, “Türkiye son dönemde ekonomik büyüme rekorları kırdı. Buradaki tecrübeden yararlanmak istiyoruz. Limanımızın genişletilmesinden altyapıya, tarımdan ticarete her alanda işbirliği yapmak istiyoruz. Bunu yaparken de bize en yakın Çukurova ile güç birliği en yararlı yöntem olacak. Adanalı iş insanlarının burada olmasından son derece memnunuz. Birlikte gerçekleştireceğimiz ortak yatırımlarla gümrüksüz Arap pazarında avantajlı olabiliriz. Adanalı iş adamlarını Trablus’a bekliyoruz” dedi.

TALEPLERİMİZ ÖRTÜŞÜYOR

ATAK AŞ Genel Müdürü İlhami Günsel de Trablus iş dünyasının misafirperverliği ve ilgisinden memnun olduklarını belirterek “Geçtiğimiz aylarda meslek odası başkanlarımızla yaptığımız görüşmeleri somutlaştırmak aramızdaki ticari ilişkileri geliştirmek için buradayız. Adana’nın ürettikleri ile Trablus’un talepleri örtüşüyor. Gelişme yönünde farklı yatırımları ve projeleri bulunan Trablus’un bu sürecinde yanında olmak istiyoruz. Ayrıca ortak yatırımlar konusunda iki kent iş insanlarını bir araya getiren organizasyonlara devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Trabluslu, İşadamları,, Türklerle, Büyümek, İstiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1