301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Kasım 2020 - Salı 21:22 Bu haber 3766 kez okundu
 
TUR-İD Turizm İşbirliği Derneği kuruldu
Neva Turizm işletme sahibi Belgin Özçelik’in de kurucu üyesi olduğu Turizm İşbirliği Derneği (TUR-İD) İstanbul’da kuruldu.
EKONOMİ Haberi
TUR-İD Turizm İşbirliği Derneği kuruldu

Kurucu üyelikleri Belgin Özcelik, Akay Öndeyer, Aydın Sahiner, Mine Özal, Ayse Şener, Sami Yürekli, Gülten Çeliktürk ve Haydar Çetin’den oluşan Turizm İşbirliği Derneği (TUR-İD)’nin Başkanlığını Cengiz Terzi yürütecek.

 

BELGİN ÖZÇELİK, “’TUR-İD’ CAN SUYU OLACAK”

Turizmde birlikteliğe en ihtiyaç duyulan şu günlerde can suyu TUR-İD Turizm İşbirliği Derneğini kurmak olduğunu ifade eden Kurucu Üye Belgin Özçelik yaptığı açıklamada; “Küresel olarak zor günler geçirdiğimiz bu dönem pek çok meslek grubunda olduğu gibi biz turizmcileride vurdu. Bu durum birbirimizle dayanışma içinde olmak zorunluğunu doğurdu. Grup üyelerinin de talebi ile ve kazançların tüm turizm camiasına faydalı olmasının daha yerinde olacağı düşüncesi ile Turizm İşbirliği Derneği TUR-İD İstanbul’da hayata geçirildi.  Türkiye’de turizmi tek çatı altında toplayan bir STK’nın olmayışından kaynaklı bazı sorunların sürekli çözümsüz kalması, bu derneği kurmamızda en büyük etkendi.” dedi.

CENGİZ TERZİ, “YOLUMUZA AYNI HIZLA DEVAM ETMELİYİZ”

Derneğin en özellikli farkındalığı; turizmin tüm kollarından üyeleri olması ve bu üyelerin de aktif bir şekilde birbirlerine fayda sağlaması olduğunu belirten TUR-İB Başkanı Cengiz Terzi, yaptığı açıklamada; “Turizm, bir turizm cenneti olan ülkemiz için vazgeçilemez bir kazanç kapısıdır. Turizm tüm dünyayı sarsan salgın nedeniyle pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de desteklenmesi gereken ilk sektörler arasındadır. Salgın nedeniyle durağan bir dönem geçiriyoruz. Ancak sonrasında yolumuza yine aynı hızla devam etmemiz kaçınılmazdır. İşte bu dönemde birbirimizle dayanışma içinde olmak bize güç veriyor. Biz bu dönemde rekabetçi ruhumuza bir de beraberlik ruhunu aşıladık ve Rekaberlik ruhu ile hep birlikte dayanışarak yolumuza devam etmeye başladık.”

TÜM TURİZMCİLERİ DERNEĞİMİZE ÜYE OLMAYA DAVET EDİYORUZ

Başkan Terzi, “Turizm sektörünün farklılığından doğan gücümüzü perçinlemek adına, eksikliğini htiğimiz TUR-İD Turizm İşbirliği Derneği’nin kurulması kararını aldık.

Dernek üyeleri arasında Oteller, Tur operatörleri / Seyahat Acentaları, Ulaşım sektörü, Rent a Car Acentaları, Eğlence Sektörü Temsilcileri, Cruise Firmaları, Vize ve bu tür hizmet veren Seyahat Acentaları, ayrıca günümüzde revaçta olan Villa Kiralaması da yapan Acentalar, Sigorta Firmaları vb gibi kuruluşların her birinden pek çok temsilci yer almakta. Böylece meslek kuruluşları arasında bilgi paylaşımının, ihtiyaçları daha çabuk kazanca çevirdiğini, bu birliktelik ile ekonomik kayıpların kazanca dönüştüğünü tescillemiş olduk. Tüm Turizmci dostlarımızı derneğimize üye olmaya davet ediyoruz.” diye konuştu.

 

Derneğin hedefleri arasında Genç Turizmciler için de ayrı bir platform kurulması ve genç turizmcileri hem sektörün duayenleri ve hem de akademisyenler ile buluşturarak daha nitelikli turizmcilerin yetişmesi için katkıda bulunmak yer alıyor.

TUR-İD Turizm İşbirliği Derneği’nin web sitesi de yayında olup derneğin amaç ve hedefleri, dernek ile ilgili detaylı bilgiye  TUR-İD resmi sitesi www.tur-id.com‘dan ulaşmak mümkün.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TUR-İD, Turizm, İşbirliği, Derneği, kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1