301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
31 Aralık 2020 - Perşembe 14:08 Bu haber 1018 kez okundu
 
TÜSİKON İl Başkanı Örgen “İşçi de işveren de mağdur edilmedi”
Türkiye Üreticiler ve Sanayiciler Konfederasyonu (TÜSİKON) Adana İl Başkanı Vedat Örgen, “2021 yılı için belirlenen asgari ücretin, çalışanlar için yetersiz olduğu düşünülse de, üretici, sanayici ve çalışanlar için mağdur etmeyecek dengeli bir ücret olduğunu kaydetti.
EKONOMİ Haberi
TÜSİKON İl Başkanı Örgen “İşçi de işveren de mağdur edilmedi”

“ÜRETİCİ, SANAYİCİ VE ÇALIŞANLAR İÇİN DENGELİ ÜCRET OLDU”

2021 yılı için belirlenen yeni asgari ücreti değerlendiren Örgen,  belirlenen asgari ücretin, pandemi şartları ve olumsuz etkileri dikkate alınarak işveren ve işçileri mağdur etmeyecek şekilde açıklanmasından dolayı memnun olduklarını kaydetti.

Asgari ücretin pandemi ve ülke şartları dikkate alınarak “Asgari Ücret Komisyonu” tarafından belirlendiğini kaydeden TÜSİKON Adana İl Başkanı Vedat Örgen şöyle konuştu;

 "Belirlenen asgari ücret, ülkemizde bulunan üretici, sanayicilerimiz ve çalışan insanlarımız açısından mağdur edilmeyecek düzeyde olumlu bir ücret olmuştur. Özellikle salgın dönemi sürecinde kısa çalışma ödeneğinin devreye alınması ve esnafımıza destek paketlerinin peş peşe açıklanması, çalışanımızı ve işverenimizi ayakta tutmuştur. Zorlu ve acı dolu 2020 yılını bitirip 2021 yılına girerken üretimin artacağı, ekonomimizin pandemi şartlarından kaynaklı sorunları aşacağı umudunu taşıyoruz. Bu vesileyle üreticimizin, sanayicimizin ve üretime emeğiyle katkı sunan çalışanlarımızın yeni yılını kutluyor, 2021 yılının, ülkemize, işverenlerimize ve çalışanlarımıza başarı, sağlık ve huzur getirmesini diliyorum”

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜSİKON, İl, Başkanı, Örgen, “İşçi, de, işveren, de, mağdur, edilmedi”,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1