301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Aralık 2019 - Salı 11:03 Bu haber 2314 kez okundu
 
Ukraynalılarla Dostluk Köprüsü
Hem güzellik hem de iç güzelliği bakımından dünyanın önde gelen ulusları arasında yer alan Ukraynalılar ile Türkiyeliler arasında bir köprü daha kuruldu.
DÜNYA Haberi
Ukraynalılarla Dostluk Köprüsü

ÖNCE DERNEK AÇILDI

Ukraynalı İrem Tarı’nın başkanlığını yaptığı Adana – Ukrayna Dostluk Kültür Eğitim Yardımlaşma Derneği (UKADDER) Seyhan ilçesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde, Yüzme Havuzunun güneyindeki binasında hafta sonu faaliyetine resmen başladı.

Açılış nedeniyle düzenlenen mini törene Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha da katılarak hem iyi dileklerini paylaştı hem de Türkiye’de ve Adana’da olmaktan duyduğu sevinci dile getirdi. 

KOKTEYL VERİLDİ

İrem Tarı’nın yanı sıra yönetiminde Bülent Alper, Hüseyin Tarı, Olga Kunt ve Luliia Tsekhotska Koç’un yer aldığı Ukrayna Dostluk Kültür Eğitim Yardımlaşma Derneği tarafından Seyhan Oteli Balo Salonunda bir de kokteyl düzenlendi.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir de katıldı ve Büyükelçi Andrii Sybiha ile birlikte açılış kurdelasını kesti. Türk ve Ukrayna milli marşlarının çalınmasıyla başlayan gecede hem Büyükelçi Andrii Sybiha hem de Başkan İrem Tarı konukları bir kez daha selamlayan konuşmalar yaparak, “Türk-Ukrayna dostluğunun önemini” vurgulamaya özen gösterdiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ukraynalılarla, Dostluk, Köprüsü,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1