Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
10 Kasım 2019 - Pazar 21:20 Bu haber 3308 kez okundu
 
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk saygıyla anıldı
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün sonsuzluğa uğurlanışının 81. Yıldönümü nedeniyle ilk tören Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk saygıyla anıldı

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, 6'ncı Mekanize Piyade ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Ertuğrul Sağlam, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kent protokolü ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törende, Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu.

Daha sonra Etem Çalışkan Çizgileriyle Atatürk Portreleri Sergisi’nin açılışı 75. Yıl Sanat Galerisi’nde yapıldı.

10-12 Kasım 2019 tarihlerinde açık kalacak serginin açılışını kent kurmayları birlikte gerçekleştirdi.

 

ATATÜRK’Ü UNUTTURMAK MÜMKÜN DEĞİL

Dünyaca ünlü ressam, hattat ve kaligrafi ustası Etem Çalışkan'ın elinden çıkan birbirinden güzel Atatürk portrelerinin sanatseverlerle buluşturulduğu serginin açılışında konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “10 Kasım bizim hüznümüzün sonsuzlaştığı gündür” dedi.

BEDENLER ÖLÜR, GÜZEL ESERLER VE EŞSİZ DÜŞÜNCELER SONSUZA KADAR YAŞAR

Başkan Zeydan Karalar, “Sanıldı ki Pir Sultan Abdal öldürülünce kardeşlik, barış, haksızlıkla mücadele sona erer. Sanıldı ki Gandi öldüğünde zulme karşı, bozuk düzene karşı, baskıya karşı barışçıl, kan dökmeden mücadele yok olur. Sanıldı ki Hz. Hüseyin katledilince haksızlığa karşı duruş biter. Son yıllarda da sanıldı ki Mustafa Kemal Atatürk ölünce aydınlığa, demokrasiye, uygarlığa, medeniyete, hukuka, adalete yürüyüş yok olur. Böyle zannedenler Mustafa Kemal Atatürk ölürse, binlerce milyonlarca Mustafa Kemal’in doğup, bu değerlere yürüyüşün sonsuza kadar devam edeceğini düşünemedi. Bu sergide elbette bizi bir araya getiren Mustafa Kemal Atatürk’ün dehası ve yaptıkları ile değerli ağabeyimiz, önemli sanatçı Etem Çalışkan’ın bu güzel çalışmasıdır. Kendisine teşekkür ediyorum. Ben de nefes aldığım sürece Atatürkçülük mücadelesinin içinde olacak bir kardeşinizim.”

DEMİRTAŞ, KARALAR VE SAĞLAM’A TABLO…

91 yaşındaki sanatçı Etem Çalışkan, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, 6'ncı Mekanize Piyade ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Ertuğrul Sağlam ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a, tablo takdim etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ulu, Önder, Mustafa, Kemal, Atatürk, saygıyla, anıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1