301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 18:58 Bu haber 297 kez okundu
 
Vali Demirtaş, “Emeği olan babaları kutluyorum”
Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın “Babalar Günü” Mesajı
GÜNDEM Haberi
Vali Demirtaş, “Emeği olan babaları kutluyorum”

Demirtaş, "Anne, baba, çocuklardan oluşan ve toplumun en küçük yapı taşlarından olan aile olgusu; bünyesinde bulunan her ferdin kendine özgü görev ve sorumluluklarını yerine getirmesiyle gelişir ve maneviyatını koruyup geliştirir.

Üstlendikleri maddi ve manevi sorumlulukların yanı sıra çocuklarına gösterdikleri hoşgörü, sevgi ve şefkatle aile bağlarının güçlenmesini, çocuklarındaki yaşama sevgisinin pekişmesini sağlayan babalar, vazgeçilmez değerlerimiz arasında yer alan aile kurumumuzun yaşatılmasında,  annelerimiz ile birlikte çok önemli bir görevi yerine getirmektedir.

Çocuklarının eğitimden sağlığa her türlü gereksinimlerini sağlamak, onlara yaşamları boyunca sahip çıkmak, korumak ve kollamak amacıyla canla başla mücadele veren babalar, bir yandan evlatlarını geleceğe hazırlarken, çocuklarına aşıladıkları milli ve manevi değerlerle toplumun geleceğine de yön vermektedir.

Ailesi için her türlü fedakarlığı üstlenen, her türlü zorluğa göğüs geren, ailesinin mutluluğunu kendi mutluluğu sayan babalar bu özellikleri ile her türlü övgüyü, takdiri, sevgiyi ve saygıyı hak etmektedir.

Bu gerçek ışığında, evlatlarını vatanına ve milletine yararlı birer fert olarak yetiştirmek için yaşamları boyunca emek veren, maddi ve manevi bütün imkânlarını aileleri için seferber eden, hayat tecrübeleriyle çocuklarına her zaman yol gösterici olan, hayatımızın her anında emeği bulunan tüm babaların gününü kutluyor; aile fertleri ile birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Demirtaş,, “Emeği, olan, babaları, kutluyorum”,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1