301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Nisan 2019 - Pazar 13:04 Bu haber 326 kez okundu
 
Vali Demirtaş, "Yeni Çeşit Kiraz Üretim" alanında incelemelerde bulundu
Vali Mahmut Demirtaş, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nce uygulanan "Kirazda Yeni Çeşit Denemeleri Programı" kapsamında, Özler Tarım'a ait olan Abdioğlu Mahallesi'nde bulunan "üç farklı çeşit yeni kiraz" üretim alanında incelemelerde bulundu.
EKONOMİ Haberi
Vali Demirtaş,

YENİ ÇEŞİT KİRAZLAR İÇİN ALTI YILLIK ÇALIŞMA YAPILDI

İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin ile üretici firma yöneticileri, incelemeleri sırasında Vali Mahmut Demirtaş'a yeni çeşit kiraz üretimi hakkında bilgiler verirken, kent iklimine uygun fidanların belirlenmesi için altı yıllık bir çalışma gerçekleştirildiğini ve bunun sonucunda belirlenen üç farklı kiraz fidanı üretimine başlandığını söyledi.

 

VALİ DEMİRTAŞ, "ÜRÜN YELPAZESİNİN ZENGİNLEŞMESİ ÖNEMLİ"

Verdikleri bilgilerden dolayı İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin ile fidanları birlikte incelediği Özler Tarım yetkililerine teşekkür eden Vali Mahmut Demirtaş ise yaptığı açıklamada, tarım sektörünün gelişmesi ve üretim yelpazesinin zenginleşmesi için bu tür çalışmaların büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

 

"İHRAÇ EDİLECEK OLMASI, AYRICA SEVİNDİRİCİ"

Yetiştirilecek üç farklı yeni kiraz çeşidinin ihraç edilecek olmasının ayrıca sevindirici olduğunu kaydeden Vali Mahmut Demirtaş, tarımın her sektöründe faaliyet gösteren tüm üreticilere bereketli kazançlar temennisinde bulundu.

Vali Mahmut Demirtaş'ın yeni çeşit kiraz üretim alanındaki incelemeleri, tarım sektörünün genel durumu hakkında çeşitli değerlendirmelerin yapılmasıyla son buldu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Demirtaş,, "Yeni, Çeşit, Kiraz, Üretim", alanında, incelemelerde, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1