301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Haziran 2020 - Pazartesi 11:17 Bu haber 1608 kez okundu
 
Valilikten 3 Altın Kurala Uyma çağrısı
Adana'da Covid-19 vakasının artması üzerine açıklama yayınlayan Adana Valiliği "3 Altın Kural"a uyma çağrısı yaptı. Aksi tadirde ek yaptırımların olacağını duyurdu.
ASAYİŞ Haberi
Valilikten 3 Altın Kurala Uyma çağrısı

Adana Valiliğindan yapılan duyurunun tam metni;

 

"Tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı Devletimizce alınan tedbirler sonucunda ilimiz ve ülkemizde çok önemli kazanımlar elde edilmiştir. Bu sebeple Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Sağlık Bakanlığımız ile Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri göz önünde bulundurularak alınan kararlar doğrultusunda, günlük hayatta kademeli olarak normalleşme sürecine geçilmiştir. Ancak yapılan tüm uyarılara rağmen ilimizde bulunan vatandaşlarımız rehavete kapılmış ve pozitif vaka sayısında önemli oranda artış meydana gelmiştir.

Salgının başladığı ilk günden itibaren ilimiz genelinde virüsle mücadele etmek amacıyla; sağlık personelimiz, güvenlik güçlerimiz ve kamuda görevli tüm personelimizce yürütülen özverili çalışmaların sonucunda elde ettiğimiz başarı tablosunu kaybetmemek amacıyla vatandaşlarımızın “3 altın kural”a uyup dışarıdayken maske takmaları, sosyal mesafelerini korumaları ve el hijyenine dikkat etmeleri gerekmektedir.

Valiliğimiz koordinesinde görevli denetim ekiplerimizce gerçekleştirilen denetimlerde vatandaşlarımızın; pazar yerlerinde, AVM’lerde, marketlerde, halka açık olan kalabalık alanlarda tedbirli olmadıkları görülmüş ve vatandaşlarımıza maske takmaları, sosyal mesafe kuralına uymaları ve el hijyenine dikkat etmeleri konusunda gerekli uyarılar yapılmıştır. Yapılan tüm uyarılara rağmen bu durumun sürmesi ve vaka sayılarındaki artışın devam etmesi halinde vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve ilimiz genelindeki vaka sayısındaki artışı kontrol altına almak amacıyla Valiliğimizce ek tedbirler alınması kaçınılmaz olacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Valilikten, 3, Altın, Kurala, Uyma, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1