Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
15 Aralık 2019 - Pazar 11:57 Bu haber 608 kez okundu
 
“Yapay Zeka, Mobil Belediye ve Akıllı Şehirler” Konferansı
Seyhan Kent Konseyi ve Seyhan Belediyesince “Yapay Zeka, Mobil Belediye ve Akıllı Şehirler” konulu konferans Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde yapıldı.
YAŞAM Haberi
“Yapay Zeka, Mobil Belediye ve Akıllı Şehirler” Konferansı

İngiltere ve Japonya’daki çeşitli Üniversitelerde öğretim üyeliği yapan “Yapay Zeka ve İşletme” konularında uzman Prof. Dr. İbrahim Kuşçu, Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’ni dolduran gençlere ve Seyhanlılara “Yapay Zekaya bağlı Bilimsel Teknolojinin kentte yaşayanların hayatını kolaylaştırabileceğini” örneklerle anlattı.

Prof. Dr. İbrahim Kuşçu konuşmasında geçmişten günümüze teknolojinin yaşantımızı kolaylaştırıp medeniyetleri geliştirdiğini belirterek şunları söyledi:

“Son yıllarda yaşadığımız hızlı gelişim ve dönüşüm, insan, insana ve doğayla insan ilişkisinde ciddi tehditler içermektedir. Özellikle yapay zeka ve robot teknolojisi alanlarındaki hızlı gelişim kötü niyetli kullanıcıların da elinde yıkıcı sorunlar yaratabileceğini de öngörebilmemiz gerekir. Bunun için öncelikle bu yaptığımız çalışmaları biz bilim adamları ‘İyilik için yapay zeka’ kapsamında üretmeye çalışıyoruz. Yapay zeka kapsamında yapılan çalışmalar bütün bilim ve meslek disiplinlerinde kullanım alanı buluyor. Öyle ise, bizler de özellikle işsizliğin yoğun olduğu bu günlerde gençlerimizi yapay zeka çalışma ve eğitimlerine katarak iş edinmelerini kolaylaştırabiliriz.

Yapay zekanın iyi uygulama örnekleri kentler üzerinde de çok olumlu sonuçlar üretiyor. Burada dikkat etmemiz gereken en temel konu da bir kent için sadece bir sorun üzerinden coğrafik çözümler üretmek yerine, kentlerimizi yaşayan bir bütün olarak görüp üreteceğimiz çözümleri de tüm etkenlerle doğru değerlendirmemizdir. Burada sorun olarak görülen zaman ve kaynak sıkıntısı için önerim;  iyi bir proje ve çözüm için her zaman kaynak ve sponsor bulunabileceğine güvenmek ve zamanı sorun etmemektir. “

Konferans Seyhan Belediye Başkan yardımcısı Av. Rukiye Cinkılıç’ın  sunumundan dolayı Prof. Dr. İbrahim Kuşçu’ya teşekkür edip çiçek vermesiyle son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Yapay, Zeka,, Mobil, Belediye, ve, Akıllı, Şehirler”, Konferansı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1