301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 19:19 Bu haber 4305 kez okundu
 
Zeydan Karalar, “Mazbatamızı aldık. Derman olmaya geldik”
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan CHP'li Zeydan Karalar, Adana Adliyesi'ne giderek İl Seçim Kurulu'ndan mazbatasını aldı.
SİYASET Haberi
Zeydan Karalar, “Mazbatamızı aldık. Derman olmaya geldik”

Mazbatasını alan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, görevi devretmek için Akay ve meclis üyeleriyle birlikte Seyhan Belediyesi'ne geçti. Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'a görevini teslim etti.

Seyhan Belediyesi’ndeki devir teslimden sonra Zeydan Karalar, Adana Büyükşehir Belediyesi’ne geçti.

Başkanlık makamında yapılan devir teslim törenine Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Ankara Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadoğlu, Başkan Zeydan Karalar’ın eşi Nuray Karalar katıldı.

SÖZLÜ, “BANKAMATİKÇİ YOK”

Törende konuşan Hüseyin Sözlü, Adana’ya güzel hizmetler yaptıklarını belirterek, “31 Mart itibariyle görevi bırakırken belediyeye hiç gelmedim. Kamuda devlette devamlılık esas olduğunu belirterek, arkadaşlarımıza gerekeni yapın talimatını verdim. Adana Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına maaş ikramiye borcu olmadan görevi devrediyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nde 6 bin bankamatikçi olduğu söylendi. Burada çalışanlar arasında hiç bankamatikçi yoktur. Hepsi alın teriyle çalışandır. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük borcu Aytaç Durak zamanında yapılan metrodan dolayı vardır. Kendi dönemimdeki borçlar yatırımlardan kaynaklanmaktadır. Başlatmış olduğumuz projeleri Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın bitireceğine yürekten inanıyorum.” şeklinde konuştu.

 

KARALAR, “BELEDİYEYİ 5 KATRİLYON BORÇLA ALDIK”

Devir teslim töreninde konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da, Seyhan Belediye Başkanlığı görevini yaparken 5 yıldır Hüseyin Sözlü ile uyum içerisinde çalıştıklarını belirterek, “Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 5 katrilyon lira borcu bulunmaktadır. Elbette bu borç Hüseyin Sözlü başkanın zamanında yapılmış borç değildir. Geçmiş dönemden kalan borçlarda vardır. Adana için gerekirse 24 saat çalışacağız. Bir yandan hizmet verirken, diğer yandan borçları ödemeye çalışacağız” diye konuştu.

Daha sonra iki başkan birbirlerine çiçek taktim etti. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, eski başkan Hüseyin Sözlü’yü yolcu etti.

ÇOK ÇALIŞTIK

Başkan Zeydan Karalar, daha sonra Adana Büyükşehir Belediye binasının balkonuna çıkarak vatandaşlara hitaben konuşma yaptı. Karalar, “Bu işe emek veren herkese teşekkür ediyorum. Adanalıların bizi Büyükşehir Belediye Başkanı yapacağına adım gibi emindim. Ben buralara sizin içinizde yaşaya yaşaya geldim. 30 yıl sonra Adana Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmanın büyük gururunu yaşıyorum. Seyhan’da çok çalıştık, çok hizmetler yaptık. Tıpkı Seyhan’da olduğu gibi Büyükşehir’de de çalışacağız, en iyi şekilde hizmet edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zeydan, Karalar,, “Mazbatamızı, aldık., Derman, olmaya, geldik”,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1