Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
28 Mart 2019 - Perşembe 19:23 Bu haber 2969 kez okundu
 
Zeydan Karalar, “Yol haritamız ve projelerimiz hazır”
CHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 31 Mart’ta yapılacak seçimlerle ilgili, “Yol Haritamız ve projelerimiz hazır. Başkan seçildiğimde 6 ay tasarruf bütçesi uıygulayacağım. Biz kimseyi işinden etmeye değil, işsizleri iş sahibi yapmaya geliyoruz” dedi.
SİYASET Haberi
Zeydan Karalar, “Yol haritamız ve projelerimiz hazır”

SEÇİM KAZANMAK ZAFER DEĞİLDİR,. ZAFER DÜŞMANA KARŞI KAZANILIR.

BİZ SADECE SEÇİMİ KAZANACAĞIZ

Zeydan Karalar’ın Divan Oteli’nde düzenlediği basın toplantısına CHP’nın Çukurova Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Soner Çetin, Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, Yüreğir Belediye Başkan Adayı Kamuran Karaca ile İyi Parti’nin Sarıçam Belediye Başkan Adayı Mehmet Koca, CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi ile İyi Parti Genel İdare Kurulu üyesi de katıldı.

Seyhan Belediyesi’ni 2014 yılında 10 yıl süreyle yöneten AKP’li başkandan borçla devraldığını anımsatan CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar 31 Mart’ta da Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olacağını, Büyükşehir Belediyesi’nin de Türkiye’nin en borçlu belediyeleri arasında 2. Sırada yer aldığı vurgusunu yaptı.

Başkan seçildiğinde 6 ay tasarruf bütçesi uygulacağını ifade eden Karalar, “Öncelikle aylardır maaş alamayan Adana Büyükşehir Belediye personelinin düzenli ve gününde maaş alması için çabalayacağız. Biz kimseyi işinden etmek için seçilmeyeceğiz, aksine bizler işsizlere iş olanağı yaratmak için o koltuğa oturacağız.” diye konuştu.

 

Basın toplantısına “Yol Haritamız ve Projelerimiz hazır” sloganı ile başlayan Zeydan Karalar, 5 yılda Seyhan Belediyesinde gerçekleştirdiği hizmetlerden örnekler verdi.

Seyhan’a 41 bin 820 metrekarelik bir meydan kazandırdığını, 61 havuz ve kreş, semt pazarları, 13 spor tesisi gibi hizmetler kazandırdığını ifade etti.

KARALAR’IN BÜYÜKŞEHİR PROJELERİ

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, başkan seçildiği takdirde gerçekleştirmeyi planladığı projelerin isimlerini de “ Döşeme, Denizli ve Narlıca Mahalleleri bölgesinde ADAPARK, Bulvar Otoparklar, Seyhan Göl Kenar Kenarı Projesi, Hobi Bahçöeleri, Kamp Alanı, Kayak Merkezi, Metrobüs Projesi, Modern Sanatlar Merkezi ve Kütüphanesi, Tekir Mesire Alanı,  Yaşlı Yaşam Köyü, Yeni Adana Otogar ve Katlı Otopark” olarak açıkladı.

BİZ SEÇİM KAZANACAĞIZ

Aday gösterildiği andan itibaren  kendisine yönelik bir karalama kampanyası başlatıldığını ifade eden Karalar, “Karalama, iftira Adanalılara yakışmaz. Biz bu zamana kadar üslubumuzu bozmadık, bundan sonra da bozmayacağız. Bu bir seçim yarışıdır. Rakiplerimiz bizim düşmanımız değil. Seçim kazanmak zafer değildir. Zafer düşmana karşı kazanılır. Biz sadece seçimi kazanacağız” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

“Sadece İYİ Parti ile ittifak halindeyiz” diyen Zeydan Karalar, HDP’nin Millet İttifakı adaylarını desteklemesiyle ilgili de “İYİ Parti ve CHP kadrolarına çok teşekkür ediyorum. İlk günden beri çok güzel bir uyumla, sanki aynı partiymiş gibi çalışıyoruz. Ancak rakiplerimiz, HDP’li meclis üyelerinin, bizim listelerimizden gireceklerini söylüyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Her parti seçime kendi listeleriyle giriyor. Millet İttifakı, sadece İYİ Parti ve CHP’nin ittifakıdır. Başka hiçbir parti bu ittifak içerisinde değildir. Ancak bizi desteklemek isteyen kesimler de var. Buna bizim yapabileceğimiz bir şey yok. ASKİ’yi HDP’ye vereceğim söyleniyor. Akıllı bir insan, ASKİ’yi verir mi? Biz sadece İYİ Parti ile ittifak içerisindeyiz. Belediyeyi biz yöneteceğiz.” diye konuştu.

CHP Adayı Zeydan Karalar, Adana’nın 50 yıllık projelerini hazırlayacaklarını,  ciddi planlama yapmadan yatırım yapmayacaklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zeydan, Karalar,, “Yol, haritamız, ve, projelerimiz, hazır”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Zeydan Karalar, “Yol haritamız ve projelerimiz hazır”
Zeydan Karalar, “Yol haritamız ve projelerimiz hazır”
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1