Linac Radyoterapi Cihazı Adana Şehir Hastanesinde

TÜMÖR KONTROL OLASILIĞI ARTIYOR

Sağlık Yayın: 30 Haziran 2024 - Pazar - Güncelleme: 30.06.2024 20:33:00
Editör -
Okuma Süresi: 2 dk.
Google News

Adana İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halil Nacar, Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Kliniğinde Radyoterapi endikasyonu alan hastaların radyoterapi cihazları ile en güncel tedavi modaliteleri kullanılarak tedavi edilebileceğini söyledi.

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Volkan Harput, Radyasyon Onkolojisi Klinik Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Selahattin Menteş, hastane yöneticileri ve klinik çalışanları katıldığı açılışta Kanser Tedavisinde hassas radyoterapi avantajı sağlayan Linac cihazının yeni bir imkân sağlayacağını ifade eden Adana İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halil Nacar, “Güncel tedavi teknikleri olan 3 boyutlu konformal radyoterapi (3B-KRT) , yoğunluk ayarlı radyoterapi(Yart), volumetrik ark terapi(Vmat), steroataktik radyocerrahi(Srs) ve steraotaktik vücut radyoterapi teknikleri(Sbrt) kliniğimizde bulunan lineer hızlandırıcı cihazı ile yüksek hassasiyetle yapılabilmekte ve tümör kontrol olasılığı artmaktadır. Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Kliniği kurulduğu günden bu yana yıllık ortalama 1350-1500 hastayı tedavi edebilmekte ve tüm endikasyonlara cevap verebilmektedir. Ayrıca klinik, çocuk radyoterapi hizmeti verebilen güneydoğu ve güneydeki tek merkezdir.” dedi.

#
Yorumlar (0)
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.