Yazı Detayı
08 Nisan 2018 - Pazar 15:50 Bu yazı 1355 kez okundu
 
Adana’da Kebap bitti
Vedat ZÖHRE
vedatzohre@hotmail.com
 
 

Yanlış okumadınız Adana Kebabı bitti. 6’ncısı düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı süresince etkinliklerin yapıldığı cadde ve sokak civarındaki kebapçılarda kebap bitti.

5-8 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Portakal Çiçeği Festivali için Adana’da olanlar hergün kebap yedi, doydu.

Yürümekte bile zorlandığım etkinliklerin yapıldığı caddelerde tek başına yürüyen bir dostuma rastladım. “Nereye gidiyorsun?” dediğimde bana “Hanıma kebap yaptıracağım. Buralardaki kebapçılar, salonlarını dolduran müşteri yoğunluğundan yetiştiremedikleri için dışarı servis veremeyeceklerini söylediler. Ben de kebap bulacağım mekan arıyorum.” dedi.

Adım başı kebapçı olan kentimizde kebap bulmanın güç olduğu günler gördü Adanamız. Elbette sevindirici bir durum.

Ben öncelikle karnavalı Adanamıza kazandıran başta Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt’u ve Adana Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş nezdinde tüm yerel yöneticilerimizi kutluyorum.

“Nisan’da Adana’da  6. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı”

Adanamızın sokakları, parklarımız ve AVM’ler renklendi, şenlendi. Türkiyemizin bir çok ilinden vatandaşlarımız kentimize geldi. Mekanlarda oturacak yer kalmadı. Oteller haftalar öncesinden yapılan rezervasyonlar ile dolmuştu. Adana ekonomisi doping aldı.

Portakal Çiçeği Karnavalına katılan yerli ve yabancı binlerce insan sıcak ve samimi ortamda gönüllerince eğlendi. Müziğe doydu. Görsel şölen tavan yaptı.

Süslemelerin bol olduğu el ürünleri, portakal reçellerinin başı çektiği çeşitli yiyecek, içeçekler. Rengarek hediyelik eşyalar standları doldurdu.

Adana’da 6. kez böylesine mükemmel etkinlik yapılıyor. Bu mükemmellik gösteriyor ki insanlar gülmeye, eğlenmeye, mutlu olmaya aç.

Yerel yönetici ve STK’ların bu tarz etkinliklerin sayılarını çoğaltarak mutlu insan sayısını arttırmaları dileğimdir.


 

 
Etiketler: Adana’da, Kebap, bitti,
Haber Yazılımı UA-135638674-1