301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Kasım 2018 - Salı 13:16 Bu haber 2888 kez okundu
 
Adana'da FETÖ/PYD Soruşturması
T.C. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Medya İletişim Bürosu’ndan yapılan açıklamada; FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün deşifre edilmesine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, 34 eski polise gözaltına alınma kararı verildiği açıklandı.
ASAYİŞ Haberi
Adana'da FETÖ/PYD Soruşturması

Yapılan açıklama şu şekilde;

Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma kapsamında, Adana İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 13 Kasım 2018 günü FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik Adana merkezli 4 ilde operasyon düzenlenmiştir.

FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün deşifre edilmesine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen 34 eski polis hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca gözaltı kararı verilmiştir. Adana merkezli, Hatay, Mersin ve Ankara’da düzenlenen operasyonda şüphelilerden 28’i gözaltına alınmıştır. Haklarında gözaltı kararı bulunan 6 şüpheliyi yakalama çalışmaları ise devam etmektedir.

Yapılan çalışmalarda, örgüt içerisinde zümre başkanı/öğretmen/vekil şahıs olarak adlandırılan ve etkin pişmanlık kurumundan faydalanan mahrem imamlarının beyanları, ankesörlü, büfe gibi sabit hatların HTS ve baz istasyon analiz çalışmaları sonucunda elde edilen verilere göre; şüphelilerin, örgütün “emniyet mahrem yapılanması” içerisinde oldukları, 17-25 Aralık darbe teşebbüsünden sonra örgütle bağını koparmadıkları ve örgüt faaliyetlerine devam ettikleri değerlendirilmektedir.

Tüm yönleriyle titizlikle yürütülen soruşturmanın safahat ve sonucundan gerektiğinde ayrıca bilgi verilecektir.

Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Ömer Faruk YURDAGÜL

Adana Cumhuriyet Başsavcısı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adana'da, FETÖ/PYD, Soruşturması,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1