301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Haziran 2021 - Pazar 18:22 Bu haber 506 kez okundu
 
Adana’da Kurbanlık Fiyatları Belli Oldu
Adana Canlı Hayvan Alım Satım Besiciler Yemciler Tavukçular ve Balıkçılar Odası 2021 yılı kurbanlık canlı hayvan fiyat listesini açıkladı.
YAŞAM Haberi
Adana’da Kurbanlık Fiyatları Belli Oldu

Oda Başkanı Yusuf Ziya Üçdağ, Kurbanlık alınırken dikkat etmesi gereken hususları belirtip, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü menşeli olması ve kulak küpesine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Ülkeye kaçak hayvan girişinin olduğunu hatırlatan Oda Başkanı Üçdağ; “İnsan sağlığı açısından telafisi mümkün olmayan hastalıklar bulaşacağından, canlı hayvanın derisinde ve yüzünde yara ve benzeri kızarıklıklar, hastalık anlamı taşımaktadır. Bu yüzden menşe ve kulak küpesi önem arz etmektedir. Belediyelerin belirlediği yerler dışında kurbanlık alınmaması gerekmektedir. Aksi taktirde para cezası uygulanacaktır. Ülkemizde canlı hayvan pahalı olması dişi hayvan kesiminden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle dişi hayvan kesilmemesi canlı hayvanın daha çok üremesi anlamına geldiğinden kesilmemesi gerekmektedir” dedi.

Üçdağ ayrıca, kurbanlık fiyat listesinin sadece oda yetkisinde olup, farklı ilanlara itibar edilmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

2021 yılı kurbanlık canlı hayvan kilogram fiyat tarifesi şu şekilde belirlendi;

Kangal Van Beyazı Erkek Koyun Kg: 42,00 TL

Dana (Tosun)                               Kg: 35,00 TL

Düve (İnek)                                  Kg: 33,00 TL

Sarı Baş Merinos Erkek Keçi       Kg: 28,00 TL

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adana’da, Kurbanlık, Fiyatları, Belli, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1