301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Ekim 2017 - Salı 09:36 Bu haber 3839 kez okundu
 
Büyükşehir Belediyesi ve Teknokent'ten işbirliği
Adana Büyükşehir Belediyesi ve Teknokent arasında, Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) ve Uzaktan Algılama (UA) teknikleri kullanılarak hazırlanacak olan ''Adana İli Afet Sakınım Planlaması''na yönelik teknik işbirliği protokolü imzalandı.
TEKNOLOJİ Haberi
Büyükşehir Belediyesi ve Teknokent'ten işbirliği

9 AY UYGULAMALI EĞİTİM VE DANIŞMANLIK HİZMETİ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kadir Aydın'ın imzalarıyla gerçekleşen protokole göre 2014 yılında, kentte olası afet kayıplarını azaltmak ve güvenli kentsel çevreler elde etmek amacı ile kurulan Adana Büyükşehir Belediyesi Afet Risk Yönetimi Şube Müdürlüğü'ne Teknokent işbirliği ile Çukurova Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Tolga Çan tarafından 9 ay süreyle uygulamalı eğitim ve danışmanlık hizmeti verilecek.

ADANA İLİ AFET SAKINIM PLANLAMASI HAZIRLANACAK

Verilecek eğitim doğrultusunda kentin olası afetler karşısında hangi zayıflık ve kusurları içerdiği, kentsel risk analizleri doğrultusunda tespit edilecek; kent bütününe yönelik ‘afet sakınım planı’; başka bir deyişle afet riski azaltma planı geliştirilecek, kentsel risk analizleri ve ‘afet sakınım planı’, sayısal ortamda coğrafi bilgi sistemi (CBS) ve uzaktan algılama (UA) teknikleri kullanılarak hazırlanacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir, Belediyesi, ve, Teknokent'ten, işbirliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1