301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Haziran 2021 - Çarşamba 23:29 Bu haber 1425 kez okundu
 
ÇKA Mali Destek Programlarını Açıkladı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyetlerini yürüten Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) 2021 yılı mali destek programları sonuçlarını açıkladı.
EKONOMİ Haberi
ÇKA Mali Destek Programlarını Açıkladı

Program kapsamında 16 projeye yaklaşık 30 milyon TL finansman desteğinin sağlanması ve yararlanıcıların eş finansmanı ile birlikte bölgede yaklaşık 48,5 milyon TL kaynağın harekete geçirilmesi hedefleniyor.

ÇKA Genel Sekreteri Savaş Ülger konuyla ilgili şunları söyledi:

“Ajansımız tarafından yürütülmekte olan 2021 Yılı “Turizmde Destinasyon Yönetimi Mali Destek Programı” ve “Yenilik ve Verimlilik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı” kapsamında başvurusu yapılan projelerin değerlendirme süreci tamamlanmıştır. Toplamda 30 milyon TL bütçe tahsis ettiğimiz, “Turizm” programına 39 ve “Yenilik” programına ise 23 olmak üzere toplam 62 proje başvurusu gerçekleşmiştir.

Bölgede toplam turizm gelirlerinin arttırılması, turizm destinasyonlarında turizm altyapılarının güçlendirecek yatırımları desteklemek amacıyla yürütülenTurizmde Destinasyon Yönetimi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı” kapsamında 9 proje destek almaya hak kazanmıştır.  Bölgemizin yenilik ve verimlilik kapasitesinin artırılmasını, mevcut sanayi ve teknoloji geliştirme bölgeleri ile serbest bölgelerde üretim kapasitesinin ve verimliliğin artırılması için gerekli altyapı yatırımlarının yapılması, güçlendirilmesi ve ortak üretim altyapılarının oluşturulmasını, kurulmakta olan sanayi bölge ve sitelerinde ise öncelikli altyapı yatırımlarının tamamlanmasını amaçlayan “Yenilik ve Verimlilik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı” kapsamında ise 7 proje destek almaya hak kazanmıştır Program kapsamında 16 projeye yaklaşık 30 milyon TL finansman desteğinin sağlanmasını ve yararlanıcıların eş finansmanı ile birlikte bölgede yaklaşık 48,5 milyon TL kaynağın harekete geçirilmesini hedefliyoruz.

Bu programla birlikte Ajansımız kuruluşundan bugüne 31 mali destek programı ile 3832 proje başvurusu almış ve bölge kalkınması için 304 milyon TL kaynak tahsis etmiştir. Bugün açıklanan 16 başarılı proje ile birlikte Ajansımızın destekleyeceği toplam proje sayısı 829 olacaktır. Mali destek programlarının bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Desteklenecek projelere www.cka.org.tr adresinden ulaşılabilir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇKA, Mali, Destek, Programlarını, Açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1