Haber Detayı
08 Mayıs 2020 - Cuma 12:34 Bu haber 2165 kez okundu
 
Cumhur İttifakından Adanalı'lara ekonomik destek
AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay ile MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Cumhur İttifakının, içerisinde bulunduğumuz bu zor süreçte de halkın yanında olduğunu bir kez daha gösterdiğini söyledi.
SİYASET Haberi
Cumhur İttifakından Adanalı'lara ekonomik destek

Başkan Ay ile Başkan Avcı, yaptıkları ortak açıklamada "Bugün olağanüstü toplanan Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde, Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri olarak aldığımız ortak kararla, (Covid-19) Korona Virüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirler dolayısıyla gelirleri düşen taksici, dolmuşçu ve özel halk otobüsü esnafımıza akaryakıt desteği, bu süreçte daha fazla tüketimi yapılan suya 3 ay 35 indirim, çiftçilerimize de hibe desteğine karar verdik. Adanalı hemşehrilerimize hayırlı olsun. Biz Cumhur İttifakı olarak her zaman milletimizin yanında ve emrindeyiz. Milletimizin menfaatine olan her hizmette biz varız" dedi.

 

Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, Cumhur İttifakı Meclis Üyelerinin öneri ve oylarıyla alınan karar doğrultusunda:

Pandemi sürecinde gelirleri düşen taksicilere 2 ay süreyle aylık 40 litre yakıt desteği, dolmuşçulara 2 ay süreyle günlük 10 litre ve özel halk otobüsü esnafına da 2 ay süreyle günlük 15 litre yakıt desteği, Adanalı çiftçilerimize Tarım Bakanlığımızın desteklerinin yanı sıra çiftçilerimize, tarla ve bahçeler için dekar başına 20 ile 50 lira arasında değişen oranlarda hibe olarak para desteği verilecek.

Yine tedbirler kapsamında en fazla tüketimi yapılan suya da 3 ay geçerli olmak üzere 35 oranında indirim yapılması karar verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhur, İttifakından, Adanalı'lara, ekonomik, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1