Haber Detayı
17 Eylül 2020 - Perşembe 11:45 Bu haber 955 kez okundu
 
DÜNYA ÇOCUK YOĞUN BAKIM DERNEĞİ YÖNETİMİNE BALCALI’DAN ADAY
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Dinçer Yıldızdaş Dünya Çocuk Yoğun Bakım Derneğinin Yönetimine Türkiye’den Avrupa Kıtası adayı olarak gösterildi.
EĞİTİM Haberi
DÜNYA ÇOCUK YOĞUN BAKIM DERNEĞİ YÖNETİMİNE BALCALI’DAN ADAY

ÇOCUK YOĞUN BAKIM ALANINDA DÜNYANIN EN PRESTİJLİ DERNEĞİ

Dünya Pediatrik Yoğun ve Yoğun Bakım Dernekleri Federasyonu, Pediatrik Yoğun ve Kritik Bakım alanında eğitim ve araştırmayı teşvik eden en organize dernek olarak kabul ediliyor. Ayrıca bu dernek Çocuk Yoğun Bakım alanında dünyanın en prestijli derneği olarak biliniyor.

Dünya Çocuk Yoğun Bakım Derneği, Pediatrik Yoğun ve Kritik Bakım ulusal ve bölgesel organizasyonlarının geliştirilmesine ve oluşturulmasına da yardımcı oluyor.

Aday gösterilmesi ile ilgili bir açıklama yapan Prof. Dr. Dinçer Yıldızdaş, böyle önemli bir göreve aday olarak gösterilmenin gurur verici olduğunu dile getirerek, seçilmem durumunda Dünya Çocuk Yoğun Bakım Derneğinde Avrupa’yı temsil etmenin hem ülkemiz hem üniversitemiz, hem de hastanemiz adına mutluluk verici olacaktır ifadesini kulandı.

Dünya Çocuk Yoğun Bakım Derneği yönetimi için aday gösterme süresi 2 Ekim’de sona eriyor. 12 Ekim de yapılacak oylamanın ardından ise 26 Ekim’de ise Dünya Çocuk Yoğun Bakım Derneği’nin yeni yönetimi belli olacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DÜNYA, ÇOCUK, YOĞUN, BAKIM, DERNEĞİ, YÖNETİMİNE, BALCALI’DAN, ADAY,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1