301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Ağustos 2015 - Perşembe 11:33 Bu haber 6450 kez okundu
 
Hüseyin Sözlü, Özbek Çapan’ı giydi
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye, Özbekistan Başbakanlığı’na bağlı Halk Birliği Hareketi’nin kararıyla çapan giydirildi.
DÜNYA Haberi
Hüseyin Sözlü, Özbek Çapan’ı giydi

Özbekistan Halk Birliği Hareketi Başkanı ve Dünya Ahıska Türk Medeni Merkezler Birliği Başkanı Ömer Salman, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti. Türk coğrafyasındaki sorunların ele alındığı ziyarette, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye Özbeklerin özel kişilere giydirdiği çapan hediye eden ve kendi elleriyle giydiren Ömer Salman, “Çapanı, devlete, millete hizmet eden değerli kişilere giydiriyoruz. Özbekistan Başbakanlığı’na bağlı Halk Birliği Hereketi’nin kararıyla Hüseyin Sözlü Bey’e bugün çapan giydiriyoruz. Biz aynı zamanda Azerbaycan ve Türk Diasporaları yönetim Kurulu Üyesiyiz” dedi.

Ömer Salman, Başkan Hüseyin Sözlü’ye Tarihi Semerkant tablosu da hediye etti.

BU İLTİFATA MAZHAR OLMAK ŞEREFTİR

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, “Özbekistan, Ulu Türkistan Coğrafyası içinde, bizim Atayurdumuz değiğimiz topraklarının bulunduğu yer. Bizim geldiğimiz yer Türkistan, adımız Türk, ülkemizin adı Türkiye. Belki de Türk kültürü açısından Türk coğrafyasının en önemli parçası Özbekistan. Özbekistan’da Başbakanlığa bağlı Halk Birliği Hareketi’nin böylesine bir iltifatına mazhar olmak ve çapan giymek bizim için büyük bir şereftir. Ömer Bey aynı zamanda Özbekistan’da Ahıska Türk Medeni Merkezler Birliği Başkanıdır” diye konuştu. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hüseyin, Sözlü,, Özbek, Çapan’ı, giydi,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1