Haber Detayı
21 Ocak 2021 - Perşembe 18:51 Bu haber 749 kez okundu
 
Koncuk, “Eğitimde fırsat eşitliğini sağlayamadılar!”
Adana Milletvekili İsmail Koncuk, “Uzaktan eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması için Bakanlığınız tarafından yapılan açıklamada; “uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz gereksinimi olan öğrenciler” için 500.000 tablet bilgisayarın dağıtılacağı bildirilmiştir. Ancak 2020/2021 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sonuna geldiğimiz günlerde tablet dağıtımının tamamlanamadığına, eğitimde yine fırsat eşitliğinin yakalanmadığına şahit oluyoruz.” dedi.
SİYASET Haberi
Koncuk, “Eğitimde fırsat eşitliğini sağlayamadılar!”

Koncuk, "Bu bağlamda Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını isteyerek verdiği soru önergesi ile “2020/2021 eğitim öğretim yılı ağırlıklı olarak uzaktan eğitim ile sürdürülürken, internet ve cihaz gereksinimi olan öğrenciler için açıklama yaptığınız tarihten bu yana kaç öğrenci teknolojik imkâna kavuştuğunu, uzaktan eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması için “uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz gereksinimi olan öğrenciler”  500.000 tablet bilgisayarın dağıtımı ne zaman tamamlanacaktır?” dedi.

Koncuk, “Başta seçim bölgesi olan Adana ile ilgili olarak; Adana İlimizde internet ve cihaz gereksinimi olan öğrenci sayısı kaçtır? Kaç öğrenciye dağıtım sağlanmıştır derken, yurt genelinde dağıtıma başlandığı tarihten itibaren hangi illerimizde kaç adet tablet bilgisayar dağıtımı yapılmıştır? Bu illerdeki okul isimlerini açıklar mısınız?” sorularını Bakanlığa ileterek bu konunun takipçisi olacağını belirtti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Koncuk,, “Eğitimde, fırsat, eşitliğini, sağlayamadılar!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1