301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Nisan 2022 - Cuma 13:54 Bu haber 1588 kez okundu
 
Recep Çalışkan, “Ramazan ayı rahmet mevsiminin incisidir”
Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Ramazan ayı dolayısıyla basın açıklamasında bulundu. “Ramazan ayı rahmet mevsiminin incisidir” dedi.
GÜNDEM Haberi
Recep Çalışkan, “Ramazan ayı rahmet mevsiminin incisidir”

Başkan Çalışkan: “Rahmet mevsiminin incisi, 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif nihayet gönüllerimizi şenlendirdi. 2 Nisan Cumartesi günü tutacağımız ilk oruçla Ramazan ayına girmiş olacağız. Bu mübarek ayın feyz ve bereketini hep birlikte hakkıyla yaşamayı yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.

Ramazan ayı sabır ayıdır, ibadet ayıdır, mağfiret ayıdır, bolluk ve bereket ayıdır. Ramazan ayı; sözlerimize, işlerimize, ticaretimize, duruşumuza, ibadetlerimize çeki düzen verme ayıdır. Ramazan-ı Şerif’in gölgesinde muhasebemizi en doğru şekilde yaparak eksiklerimizi mutlaka gidermeliyiz.

Ramazan ayının olmazsa olmazı teravih namazını maalesef pandemi nedeniyle bir süredir camilerimizde kılamıyorduk. Bu yıl Diyanet İşleri Başkanımızın yapmış olduğu açıklamayla birlikte teravih namazlarında camilerimizde buluşabileceğimizin müjdesini hamd olsun aldık. Yüce Mevla kılacak olduğumuz namazlarımızı kabul eylesin.”

Geleneksel hale gelen ASKON iftar çadırının bu yıl açılacağını da dile getiren Çalışkan: “Pandemi nedeniyle 2 yıldır ASKON iftar çadırımızı maalesef açamıyorduk. Rabbimizin niyazıyla bu yıl iftar çadırımızda eskiden olduğu gibi günlük 1.000 kardeşimizi ağırlayabilecek kapasitede açıyoruz. Tüm kardeşlerimizi iftar çadırımıza bekliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Ramazan ayının kalplerimize huzur, evlerimize bereket, ailemize, ülkemize ve tüm İslâm âlemine hayırlar getirmesini Cenâb-ı Hak’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Recep, Çalışkan,, “Ramazan, ayı, rahmet, mevsiminin, incisidir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1