301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Ağustos 2015 - Perşembe 23:51 Bu haber 7734 kez okundu
 
Turizmin profesyonelleri Çukurova turizmini masaya yatırdı
Çukurova SKAL (Uluslar arası Turizm Profesyonelleri) Kulübü’nün toplantısı Erkan Özsavaş’ın başkanlığında yapıldı. Turizm profesyonelleri, bölge turizmini masaya yatırarak neler yapılmasını tartıştılar.
TURİZM Haberi
Turizmin profesyonelleri Çukurova turizmini masaya yatırdı

Çukurova SKAL (Uluslar arası Turizm Profesyonelleri) Kulübü’nün toplantısı Erkan Özsavaş’ın başkanlığında yapıldı.  Turizm profesyonelleri, bölge turizmini masaya yatırarak neler yapılmasını tartıştılar.

Seyhan Oteli’nde gerçekleşen toplantı Çukurova SKAL Kulübü Başkanı Erkan Özsavaş’ın Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.  Toplantıya bölgedeki turizm profesyonellerinin yanı sıra Çukurova Üniversitesi (Ç.Ü) Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Öğretim Üyesi  ve Adana Ticaret Odası (ATO) Başkan Danışmanı Doç. Dr. Mehmet Cihan Yavuz da katıldı.

Çukurova SKAL Başkanı Özsavaş, toplantının açılışında,  Adana, Hatay, Gaziantep, Mersin ve Şanlıurfa olmak üzere geniş bir bölgeye hizmet verdiklerini, üyelerinin bölge turizminin gelişimine katkı koyduklarını ve bundan sonrada katkı koymaya devam edeceklerini ifade etti.

Doç. Dr. Cihan Yavuz da, ciddi turizm potansiyeline sahip Adana’nın turistlerin cazibe merkezi haline getirilmesi  için son yıllarda önemli çalışmalar yapıldığını, Adana’nın, Türkiye’nin turizm sektöründeki en önemli buluşmalarından biri olan ve bu yıl 10-13 Aralık tarihlerinde 9. Gerçekleştirilecek Uluslararası Travel Turkey İzmir - Turizm Fuar ve Kongresi’nin partner ili  olduğunu söyledi.

ATO’nun fuara katılacak acenta ve otellere destek olacağını ve bu kararın yönetim kurulundan çıktığını ifade eden Yavuz, Oda’nın fuardan alacağı standı otel ve acentalara kullandıracağını bildirdi.

Yavuz, kentin sahip olduğu özelliklerinin tanıtımı için ATO’nun öncülüğünde  ‘’Adana Tanıtım ve Kalkınma A.Ş’’ kurulacağını ve bu yöndeki çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

Çukurova SKAL üyeleri, daha sonra bölge turizmini masaya yatırarak neler yapılması konusunu kendi aralarında tartıştılar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Turizmin, profesyonelleri, Çukurova, turizmini, masaya, yatırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1