301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 20:02 Bu haber 1367 kez okundu
 
TVA Ekran Kararttı
Adana'da 1993 yılından bu yana yayın hayatını sürdüren Televizyon Kanalı TVA artan maliyetler ve reklam gelirlerinin düşmesi nedeni ile yayınını sonlandırdı.
EKONOMİ Haberi
TVA Ekran Kararttı

28 yıldır Adana'nın görsel basındaki marka değeri olarak bilinen TVA (Kanal A) 2017 yılında Yavuz Yılmaz yönetimine geçti. Yılmaz, yayın kalitesi ve teknolojik donanım için televizyona ciddi yatırımlarda bulundu.

Sadece Adana değil dünyanın her yerinden izlenebilen TV A; Türksat uydu yayınının yanı sıra Dıgıturk ve ınternet üzerinden izleyicilerine ulaşıyordu.

Bağımsızlık ve tarafsızlık ilkesinden ödün vermeden yayınlarını sürdüren televizyon, yaptığı haberler ve siyasi programlarla da ülke siyasetine yön veren birçok konuğu stüdyolarında ağırladı. Ancak başarılı bir yayın hayatı olmasına rağmen artan maliyetler televizyonu büyük bir çıkmazın içine sürükledi. Uydu maliyetlerinin artması, yerel yönetimlerin basın yayın -ilan bütçelerini kısması ve geciken tahsilatlar nedeniyle Yerelde özel sektörlerin reklam pastasının olmayışı, ulusal reklam paylarının küçülmesi TVA'yı maddi bir çıkmazın içine sürükledi. Kurum bu süreçte ağır maddi yükler altında kaldı .

Kentin marka değeri olan ancak kulak tıkanan TVA mevcut şartlar altında yayınlarını daha fazla sürdüremez hale geldi. Yönetim istemeyerek de olsa çalışanlarla vedalaşıp ekranını kararttı. Daha önce 6 televizyon kanalı bulunan Adana'da 4 yayın kuruluşu aynı gerekçelerle kapanmak zorunda kaldımıştı.

TVA'nın da kapanması ile kentte sadece 1 televizyon kaldı. Adana'yı ve Adanalıları görsel medyada temsil eden televizyon sayısının giderek azalması yerel basının içinde bulunduğu durumu gözler önüne serdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TVA, Ekran, Kararttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1