Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 08:07 Bu haber 687 kez okundu
 
Adana İl ve İlçe Oda-Borsaları Müşterek Toplantısı Yapıldı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’ne bağlı Adana merkez ve ilçelerde faaliyet gösteren oda ve borsaların başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve genel sekreterleri bir araya gelerek Adana İlinin ekonomisi, sorun ve çözüm önerileri üzerinde görüş alış verişinde bulundular.
- Haberi
Adana İl ve İlçe Oda-Borsaları Müşterek Toplantısı Yapıldı

Adana Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirilen müşterek toplantının divan başkanlığını ATB Meclis Başkanı Osman Bağış, üyeliklerini ise ATO Meclis Başkanı İsmail Acı, ADASO Meclis Başkanı İsrafil Uçurum, KTB Meclis Başkanı Turgay Bozkurt ve CTO Meclis Başkanı Kasım Önük yaptı.

 

YÜREKLERİMİZİN AYNI ANDA ADANA İÇİN ÇARPIYOR

Saygı duruşu ve İstiklal Marşın’nın okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç yaptı.

Oda- borsa müşterek toplantılarının 5174 Sayılı TOBB Kanunu ve ilgili yönetmelik gereği 4 ayda bir düzenlendiğini ifade eden Başkan Bilgiç, “Burada bulunan oda- borsalarının arasındaki işbirliği ve dayanışmanın tüm kurumları kapsaması, Türkiye’ye örnek teşkil etmesi dileğimdir. Bugün bu toplantımızda oda-borsalardan ayırmadığımız AOSB, Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanlarımızda bulunmaktadır. Bu birliktelik yüreklerimizin aynı anda Adana için çarptığının göstergesidir. Adana Ticaret Borsamız ülkemizdeki 113 Ticaret Borsası içerisinde işlem hacmi yönünden ilk beşte yer almaktadır. Enteğre Ticaret Borsası olmamız Türk tarımını geleceğe taşımaktadır. İlimiz ve bölgemizin ticaret ve sanayisine en büyük desteği vermekteyiz. Lisanslı depolarımız, yetkili sınıflandırıcı laboratuvarlarımız ve elektronik alım satım salonumuz ile asli görevimiz olan gerçek borsacılığı hayata geçirmiş bulunmaktayız. Gerçekleştirdiğimiz müşterek toplantılarımız sayesinde ortak akıl ve tecrübe ile çözümler üretmekteyiz. İlimizin gerek ekonomik gerekse sosyal tüm sıkıntılarını sahiplenerek en kısa sürede çözüme kavuşması için azami gayret gösteriyoruz. Çünkü ekonominin dinamiği olan STK’ların başkanları olarak bu konuda sorumluluk taşıyoruz. Amacımız daha çok üretim daha çok istihdam ve daha başarılı dinamik bir iş hayatıdır. Toplantımıza iştirak eden Adana İl ve ilçelerimizin oda- borsa başkanlarımıza, YK Üyelerimize ve genel sekreterlerimiz teşekkür ediyorum.” dedi.

Gündem gereği katılımcı oda-borsa başkalarının konuşmalarının ardından bir sonraki müşterek toplantının Kozan Ticaret Borsası ev sahipliğinde yapılmasına karar verilmiştir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adana, İl, ve, İlçe, Oda-Borsaları, Müşterek, Toplantısı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1